چاپ کتاب به صورت غیر حضوری 09120617283

چاپ کتاب به صورت غیر حضوری چگونه است؟

خیلی از دوستان فکر میکنن که برای چاپ کتاب حتما نیازه حضوری برن انتشارات و اونجا قرارداد بسته بشه و چند بار هم همینجوری برای پیگیری کار به دفتر انتشارات مراجعه کنن.

این شیوه برای زمانی بود که وسیله های ارتباطی به این صورت که امروزه هست نبود و تنها راه ارتباطی نهایتا یه تلفن بود .

ما برای اعتماد بیشتر نویسندگان شهرستانی که امکان حضور در دفتر رو ندارند و پیگیری کار براشون سخته این امکان رو فراهم اوردیم که بدون هیچ دردسری کتابشون رو چاپ کنن.

ما نویسنده هایی داریم که بیش  از 20 جلد کتاب چاپ کردن  اما حتی یکبار هم دیدار حضوری نداشتیم . حالا این اعتماد چجور به وجود اومده؟

قبلا ما  برای اعتماد بیشتر نویسنده هایی که مسافتشون دور بود و امکان حضور در انتشارات رو نداشتن بدون گرفتن حتی یک ریال هزینه، کتابشون رو ثبت می‌کردیم  شابک میگرفتیم فیپا میگرفتیم صفحه ارایی میکردیم و برای گرفتن مجوز ارسال میکردیم و بعد جلد طراحی میشد و جلد و کتاب نهایی رو میدادیم نویسنده چک کنه اگه ایرادی نداشت کتاب رو میفرستادیم برای چاپ.

البته تا لحظه ی چاپ هیچ هزینه ای دریافت نمیشد و موقع چاپ کتاب و وقتی که نویسنده کتاب  و جلدو تایید کرد هزینه رو واریز میکرد .

متاسفانه  بعضی از نویسنده ها وقتی فایل و جلد نهایی به دستشون میرسید از واریز کردن هزینه امتناع می‌کردن و هزینه رو پرداخت نمی‌کردن و فایل و جلدو رو می‌بردن میدادن به چاپخونه براشون چاپ میکردالبته این کتاب هیچ ارزشی نداره چون شابک و فیپا بعد از یک مدت  توسط ما حذف میشد .

بعد از این مشکلات تصمیم گرفتیم یه مبلغ ناچیزی موقع ثبت کتاب بگیریم و بقیه‌ی هزینه رو موقع چاپ از نویسنده ها دریافت کنیم به همین دلیل تصمیم بر ان شد که ما موقع تحویل کتاب  200 هزار تومان مبلغ پیش پرداخت از افرادی که غیر حضوری کتابشون رو ارسال میکنن و به ما اعتماد میکنن دریافت کنیم.

و بقیه ی هزینه ی چاپ کتاب موقعی که کتاب نهایی شد و برای چاپ اماده شد اونموقع دریافت  بشه که این تصمیم خیلی بهتر بود . البته برای افرادی که حضوری به دفتر می اومدن مثل تمام انتشاراتی ها  نصف هزینه ی چاپ اول دریافت میشه و نصف مبلغ  موقع چاپ.

خیلی از دوستان میپرسن ما چجور اعتماد کنیم به  ناشر ؟

کاملا حق دارند . من خودم اولین کتابی که چاپ کردم رو همین حس رو داشتم چون وقتی یک نویسنده چند سال برای یک کتاب زحمت میکشه خب حق داره نگران باشه کتابش کپی نشه یا درست و حسابی چاپ بشه.

شعار ما اینه یک مشتری راضی ده نفر دیگه رو معرفی میکنه و یک مشتری ناراضی صد نفر رو از چاپ کتاب منصرف میکنه پس همیشه سعی داشتیم که کتاب به بهترین شکل چاپ بشه .

از طرفی شما هر نشری خواستین کتابتون رو چاپ کنید به سایت کتابخانه ملی برید و لیست کتابهایی که هر سال چاپ کرده رو سرچ کنید

برای این کار شما در کادر اول میتونید اسم ناشر رو بنویسید و در کادر دوم سال

وقتی یک ناشر در هر سال بالای 500 جلد کتاب چاپ میکنه هیچ وقت نمیاد کار غیر قانونی انجام بده چون تعداد کتابهایی که جذب میکنه خیلی زیاده و کوچکترین خطایی تو کارش باشه کل زحمات و اعتبارشو از بین میبره

از طرفی هم بعضی نویسنده ها نگران مبلغ پیش پرداخت هستن که پرداخت میکنن البته تعدادشون خیلی کمه بیشتر از سرقت ادبی کتاب نگران هستن تا مبلغ پیش پرداخت

برای مبلغ پیش پرداخت هم باید بگم این مبلغ حتی هزینه ی نصف مبلغ مجوز کتاب نیست یعنی نویسنده 200 هزار میده کتابش شابک میگیره و فیپا میگیره صفحه ارایی میشه ، جلد براش طراحی میشه و برای مجوز ارشاد ارسال میشه بعد از تایید نویسنده بقیه ی هزینه واریز میشه .

در واقع نویسنده 200 هزار پرداخت میکنه ولی 90 درصد کاراش جلو میره و ما هیچ هزینه ای نمیگیریم. البته این کار هم برای اعتماد بیشتر بین نویسنده و ناشر هست .

از طرفی تو کانال های تلگرامی ، اینستاگرام و سایت انتشارات  میتونید نمونه کار  یه انتشارات رو ببینید و از هزینه و کیفیت کار تا حدودی اطلاع پیدا کنید

 

چه مدارکی رو برای ثبت کتابم ارسال کنم؟

برای چاپ کتاب این مدارک لازمه ارسال بشه
1. فایل ورد کتاب

  1. عکس کارت ملی تمامی نویسنده ها
  2. شماره تماس ثابت و همراه
  3. ادرس
  4. 200 هزار تومان پیش پرداخت

از لحظه ی ارسال این مدارک کتاب ثبت میشه مثلا اگه کتاب روز تعطیل یا جمعه ارسال بشه همون روز کتاب ثبت میشه چون یک روز زودتر کتاب ثبت بشه باعث میشه یک روز زودتر فیپای کتاب صادر بشه

مشاوره  رایگان تلفنی 09120617283

مشاوره  رایگان تلگرامی: 09183775334